Филиповски води номер 10 Дюк до голямо представяне в първото полувреме на път да победи Вирджиния със 73-48
AP News | 2024-03-03 | 03:24:20

ДЪРАМ, Северна Каролина (AP) — Кайл Филиповски вкара 21 точки, а номер 10 Дюк стреля 59% преди полувремето, за да изгради огромна преднина по пътя към победата над Вирджиния със 73-48 в събота вечерта.

Тайрис Проктър добави 15 точки за Сините дяволи (23-6, 14-4 ACC), които останаха близо до върха на класацията състезание в лигата основно на силата на доминиращо първо полувреме. Това включваше 7-футовия Филиповски, който изпревари Вирджиния през първите 15 минути, когато Дюк стигна до преднина от 25 точки преди полувремето и притежаваше вътрешността, като завърши с 44 точки в боята.

Сините дяволи останаха атакуват рано, играейки с чиста енергия, за да преместят топката или да си проправят път за подавания в боята. Имаше и една последователност, в която и Филиповски, и първокурсникът Ти Джей Пауър се гмурнаха за изгубена топка, за да започнат почивка, която завърши с забивка на Шон Стюарт.

Филиповски отправи 9 от 14 удара, като най-важното беше кражбата му близо до средата на корта при входящ пас, който го накара да избяга за забивка, която накара закрития стадион Камерън да избухне. Филиповски се върна на корта с широка усмивка и Сините дяволи поведоха с 35-13 за остатъка от вечерта без драми.

Рийс Бийкман имаше 18 точки, а Айзък Макнийли добави 12 точки за Кавалиърс (21-9, 12-7), които се плъзгаха в това, което сега внезапно се превърна в стръмен спад. Кавалерите загубиха четири от шест. Те стреляха само 30,9%, включително направиха 5 от 17 тройки.

Вирджиния: Кавалиърс изглежда са измислили някои неща, когато спечелиха осем поредни мача, за да се върнат в Топ 25 на AP на 12 февруари, но нещата се обърнаха по грешен път. Тези скорошни борби сега включват четири мача с отбелязани резултати през 40-те години.

Дюк: Сините дяволи са във възход от началото на декември със 17 победи в 20 мача и загубата от миналия уикенд в Уейк Форест остава като единствената им неуспех през последния месец. Duke коригира ротацията си с първокурсника Кейлъб Фостър, който е аутиран поради контузия в долната част на тялото – той носи ботуш на десния си крак – но без проблем остава точно зад номер 9 в Северна Каролина в класирането на ACC.

Вирджиния: Кавалиърс приемат Georgia Tech на 9 март във финала на редовния си сезон.

Дюк: Сините дяволи получават кратко пътуване и обрат, гостувайки на Северна Каролина Щат в понеделник вечер.